می دانید کلسترول بالا با مغز شما چه می کند؟

این مطالعه نشان می دهد افزایش کلسترول سبب کاهش فشار خون مغز می شود و در بروز زوال عقل و پیری زودرس مغز نقش دارد.

تاثیر افزایش کلسترول بر مغز

وجود کلسترول برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. ۳۰ درصد از غشای سلول های انسان از کلسترول تشکیل شده است. وجود کلسترول برای حفظ غشای سلول و عملکرد آن ضروری است.

کلسترول نمی تواند درون خون حل شود، بلکه لیپو پروتئینی است که از طریق خون به نقاط مورد نیاز بدن انتقال می یابددو نوع لیپوپروتئین وجود دارد که با نام های لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین با چگالی زیاد (HDL) شناخته می شوند. LDL همان پروتئینی است که به عنوان پروتئین بد شناخته می شود.این کلسترول سبب ایجاد پلاک و مسدود شدن سرخرگ ها می شود و خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد کمک می کند تا برای تجزیه به سمت کبد هدایت شود.

میزان کلسترول در افراد ثابت نیست و با توجه به عوامل مختلفی از جمله ورزش، رژیم غذایی، مصرف داروهای مختلف، سن و بیماری تغییر می کند. مطالعات محققان دانشگاه لیدن در هلند نشان می دهد نوسانات کلسترول تاثیر قابل ملاحظه ای بر مغز دارد.این مطالعه نشان می دهد افزایش کلسترول سبب کاهش فشار خون مغز می شود و در بروز زوال عقل و پیری زودرس مغز نقش دارد. آنچه مسلم است تاثیر کلسترول بر افزایش روند پیری است، ولی نحوه تاثیر آن نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر است.

Powered by WPeMatico

مدت زمان ویزیت یک پزشک چقدر باید باشد؟

دکتر محمد آقاجانی, معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تشریح جزییات استانداردهای ویزیت و مدت زمانی که پزشک باید برای ویزیت و مشاوره بیماران زمان بگذارد، گفت: بالا بودن تعداد تقاضا برای ویزیت، باعث می‌شود که بیماران در نوبت‌های طولانی انتظار قرار گیرند و این موضوع سطح کیفی خدمات را کاهش می‌دهد.

هر دکتر برای ویزیت بیمار چقدر باید وقت بگذارد؟

استانداردهای ویزیت و میزان زمانی که طبق قانون، پزشکان باید برای مشاوره و ویزیت بیماران وقت بگذارند در بخش خصوصی

دکتر محمد آقاجانی, معاون درمان وزیر بهداشت: بر اساس استانداردهای ویزیتی که در مصوبه هیات وزیران آمده است، در بخش خصوصی، موسسات غیر دولتی و دولتی که وابسته به وزارت بهداشت نیستند، مدت زمان ویزیت یک پزشک عمومی ۱۵ دقیقه، پزشک متخصص ۲۰ دقیقه، پزشک فوق تخصص ۲۵ دقیقه و ویزیت روانپزشک ۳۰ دقیقه است.

استانداردهای ویزیت تعریف شده در بخش دولتی

البته در موسسات دولتی وابسته به وزارت بهداشت، برنامه ارتقای کیفیت ویزیت داریم، که بر اساس آن پزشکان باید در یک ساعت، هشت بیمار و روانپزشکان باید شش بیمار را در مدت یک ساعت ویزیت کنند.

آیا این قوانین از سوی پزشکان رعایت می‌شود؟

اتفاقی که در این زمینه می‌افتد، به حجم بیماران در بخش دولتی بازمی‌گردد. بر این اساس با توجه به اینکه تعداد تقاضا برای ویزیت بسیار زیاد است، این بالا بودن تقاضا باعث می‌شود که بیماران در نوبت‌های طولانی انتظار قرار گیرند و به دنبال آن مراکز مجبورند در یک شیفت تعداد زیادی بیمار را برای یک پزشک در نوبت قرار دهند.

این موضوع سطح کیفی خدمات را کاهش می‌دهد

بنابراین ما در برنامه حمایت از ویزیت به دنبال حل این موضوع هستیم و تاسیس کلینیک‌های ویژه به تعداد ۲۵۰ کلینیک تخصصی، تلاش بزرگی برای ایجاد زیرساخت‌ها در این حوزه و رفع این مشکل است.

 

ما همچنین در قالب طرح تحول نظام سلامت ۹۷۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص را تمام وقت کردیم و این اقدام هم تلاشی برای همین مشکل است

البته به طور قطعی رفع این مشکل به چندین سال زمان، تامین نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص کافی و تامین زیرساخت‌های فیزیکی یعنی کلینیک‌های جامع نیاز دارد تا بتوان این نیاز مردم را با توجه به استانداردها پاسخ داد.

Powered by WPeMatico

آیا مرغ‌های در دسترس ما هورمونی هستند؟

آیا مرغ‌های در دسترس ما هورمونی هستند؟

اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی، زمانی که نژادهای سریع‌الرشد مرغ گوشتی به وسیله کمپانی‌های اصلاح نژاد در حال تکامل بود، یک تولیدکننده مرغ در آمریکا برای تمایز تبلیغاتی بین محصول خود و رقبا عبارت «فاقد هورمون» را روی بسته‌بندی محصولات خود به کار برد و از آن زمان برخی شائبه‌ها درخصوص مصرف هورمون در تولید مرغ مطرح شد.

دلایل برتری گوشت مرغ نسبت به گوشت قرمز در ایران

– امروزه گوشت مرغ با مصرف سرانه ۲۶ کیلو‌گرم مهم‌ترین منبع تامین پروتئین برای ما ایرانیان محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، به‌طور متوسط هر ایرانی در هر سال ۲۶ کیلو‌گرم مرغ مصرف می‌کند. در حالی که ۱۵ سال پیش مصرف سرانه مرغ در ایران ۱۷ کیلوگرم بود. یکی از دلایل اصلی این رشد مربوط به ارزش غذایی این گوشت است؛ یعنی در مقایسه با گوشت قرمز کلسترول و کالری کمتری دارد.

– دلیل دیگر، سلامت بهداشتی گوشت طیور است؛ یعنی طیور از لحاظ بهداشتی بسیار سالم هستند به‌طوری که تعداد بیماری مشترک میکروبی بین انسان و طیور بسیار محدود و قابل‌کنترل است و تقریبا هیچ بیماری انگلی، قارچی و ویروسی بین انسان و طیور مشترک نیست، در حالی که گاو، گوسفند و بز تعداد زیادی بیماری مشترک با انسان دارند.

– به علاوه، در مقایسه با ارزش غذایی، قیمت گوشت مرغ بسیار مقرون به‌صرفه است و هر گرم پروتئین تامین‌شده از گوشت مرغ تقریبا یک‌سوم پروتئین تامین‌شده از هر گرم گوشت قرمز هزینه دارد.

-از سوی دیگر، تولید گوشت قرمز به شدت به منابع طبیعی (مراتع و علوفه چراگاهی) وابسته است و امروزه با محدودیت‌های ایجاد شده در مراتع و تغییرات اقلیمی در تولید گوشت قرمز محدودیت داریم.

 

آیا مرغ‌های در دسترس ما هورمونی هستند؟

پاسخ به این پرسش، موضوع مطلبی است که در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

 

تاریخچه پرورش مرغ گوشتی

از حدود سال‌های ۱۸۳۰ میلادی به بعد در آمریکا نژادهای سنگین مرغ مانند کورنیش، برهما، کوشین، نیوهمشایر و… به‌عنوان مرغ گوشتی پرورش داده می‌شدند. این نژادها در زمان بلوغ به وزن‌های حدود ۴ تا ۵ کیلوگرم می‌رسیدند ولی زمان لازم برای رسیدن به وزن ۲ کیلو‌گرم حدود ۹۰ تا ۱۲۰ روز بود. این روش پرورش تا حدود سال ۱۹۵۰ میلادی ادامه داشت. از این زمان به بعد، شرکت‌های اصلاح نژاد طیور با عرضه نژادهای هیبرید مرغ گوشتی تحول عظیمی در این صنعت ایجاد کردند. با ورود این نژادها هم مدت پرورش مرغ کاهش یافت و هم وزن بهتر به دست آمد.

به عبارت دیگر، پرورش‌دهنده با مصرف خوراک کمتر به وزن بالاتر دست می‌یافت. روند اصلاح نژاد طیور گوشتی که از سال ۱۹۵۰ میلادی شروع شد تا امروز ادامه دارد. علم ژنتیک و اصلاح نژاد به‌عنوان یکی از تخصص‌های علوم دامی است که استفاده از آن تولید پروتئین‌های ارزشمند حیوانی را برای میلیاردها نفر ساکن کره زمین امکان‌پذیر کرده است. این روند امروز به حدی پیشرفت کرده که زمان لازم برای رسیدن یک جوجه یک‌روزه گوشتی به وزن ۲ کیلوگرم به کمتر از ۳۴ روز رسیده است. همچنین خوراک لازم برای تولید هر کیلوگرم وزن زنده از حدود ۳ کیلوگرم به کمتر از ۱/۵ کیلوگرم کاهش یافته و هزینه‌های تولید را شدیدا کم کرده است.

Powered by WPeMatico