۵ نوشیدنی مناسب برای ورزشکاران

سلامت نیوز: اگر دونده حرفه ای هستید و یا به صورت منظم ورزش می کنید بدنتان به تأمین آب کافی نیاز دارد. برخی نوشیدنی ها برای ورزشکاران مناسب تر است که در ادامه اشاره می شوند. آب به گزارش سلامت نیوز به نقل از تبیان، برای جلسات ورزشی کوتاه، آب بهترین انتخاب است. نوشیدنی های ورزشی برای ورزش های سنگین و دویدن در مسیرهای بسیار طولانی کمک کننده هستند؛ اما بعد از یک دوره ۴۵ دقیقه ای احتمالاً به میزان کافی ذخیره الکترولیت یا گلیکوژن نخواهید داشت تا از نیروی مکملی که این نوشیدنی ها در اختیارتان می گذارد استفاده کنید. توصیه می کنیم قبل، حین و بعد از ورزش و دویدن آب مصرف کنید. شیرکاکائو مصرف شیرکاکائوی کم چرب بعد از ورزش و دویدن، نسبت کربوهیدرات و پروتئین بدن را تنظیم می کند تا احیای عضلانی بعد از ورزش بهتر صورت بگیرد. شیرکاکائو حاوی ویتامین D و کلسیم است. این نوشیدنی ارزان تر از نوشیدنی های ورزشی بوده و به میزان آنها کارایی دارد. توصیه می شود بلافاصله بعد از یک جلسه ورزشی حداقل یک ساعته شیرکاکائو مصرف کنید. می توانید بعد از یک جلسه بدنسازی نیز شیرکاکائو بخورید تا روند عضله سازی افزایش یابد. نوشیدنی های ورزشی برای احیا و بازیابی الکترولیت بعد از ورزش های شدید تولید شده اند. این نوشیدنی ها راحت تر از شیرکاکائو قابل حمل و مصرف هستند. حتی افرادی که نسبت به لاکتوز حساسیت دارند نیز می توانند از این نوشیدنی ها استفاده کنند. نوشیدنی هایی ورزشی برای بعد از حداقل ۶۰ دقیقه ورزش سنگین کاربرد دارند. با این حال اگر برای لاغری ورزش می کنید باید مراقب این قبیل نوشیدنی ها باشید. قهوه دانشمندان معتقد هستند که مصرف قهوه قبل از ورزش می تواند باعث بهبود توان ورزشکار شود. نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهند که قهوه و کافئین باعث افزایش مقاومت بدنی می شود. قهوه حاوی آنتی اکسیدان ها و دیگر عناصر مغذی است که از عملکرد مغز، کبد و قلب محافظت می کند. البته توصیه می شود قبل از ورزش بیش از ۳۵۰ میلی گرم کافئین دریافت نکنید که معادل حدود ۳ فنجان قهوه فیلتر شده است. چای سبز سرد چای سبز سرد یک نوشیدنی مناسب برای تأمین آب در جلسات ورزشی حداقل ۶۰ دقیقه ای است. این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از بروز سرطان پیشگیری می کند. این نوشیدنی به کاهش وزن کمک کرده و چربی های شکمی را آب می کند. می توانید قبل از ورزش و بعد از غذا از این چای استفاده کنید. اگر قصد لاغری دارید بهتر است از افزودن قند و شکر به این چای بپرهیزید.

Powered by WPeMatico

روغن “پالم” خطرناک است؟

سلامت نیوز: رییس مرکز روغن ها و چربی های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه همه انواع روغن مضرات خاص خود را دارند، گفت: در مواردی که مجبور به استفاده از روغن جامد باشیم، روغن پالم به روغن های گیاهی جامد هیدروژنه ترجیح داده می شود.

دکتر کامبیز ورمیرا در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: روغن پالم از گیاهی به نام “پالم” که عمدتا در آسیای شرقی کشت می شود، به دست می آید. وی افزود: نوع اسیدهای چرب این روغن عمدتا اشباع است و به همین علت این روغن به شکل جامد است و در محصولاتی همچون پخت شیرینی که مجبور به استفاده از روغن جامد هستیم، از این روغن استفاده می شود. ورمیرا تصریح کرد: با توجه به اینکه این نوع روغن بصورت طبیعی جامد است، در مواردی ازجمله پخت شیرینی که نیاز به استفاده از روغن جامد است، ترجیحا بهتر است به جای استفاده از روغن گیاهی جامد هیدوژنه از روغن پالم استفاده شود، زیرا اسیدهای چرب روغن هیدروژنه از نوع ترانس است که مضرات بیشتری دارد. این مسئول با هشدار در خصوص استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی، گفت: لبنیات حاوی چربی هستند و نیازی به استفاده از روغن یا چربی در آنها نیست. وی افزود: متاسفانه برخی افراد سودجود چربی لبنیات را به خامه و کره تبدیل کرده و با قیمت بالایی به فروش می رسانند و از طرف دیگر از روغن پالم که ارزانتر است در ماست و سایر مواد لبنی پرچرب استفاده می کنند که این کار مضرات فراوانی دارد و قابل قبول نیست که خوشبختانه در حال حاضر در صنایع لبنی جلوی استفاده از روغن پالم گرفته می شود. وی یادآور شد: افراد باید تا حد امکان مصرف هر نوع روغن را کاهش دهند، اما در خصوص مواردی که مجبور به استفاده از روغن جامد باشند روغن پالم ترجیح داده می شود.

Powered by WPeMatico